Цялото блиц интервю с кандидата за общински съветник от МИР-Ботевград прочетете тук 👇
◼️Вашите имена, възраст и семеен статус?
-Казвам се Мариа Константинос Пехливаниду, на 27 години, омъжена с две деца.
◼️Какво е Вашето образование?
-Средно специално.
◼️С какво се занимавате?
-Работя като търговски консултант.
◼️Какво е Вашето хоби?
- Народните танци. Участвам и в танцов състав „Луди млади“ с. Новачене.
◼️Имате ли друг опит в политиката или обществена дейност?
- Нямам друг опит в политиката.
◼️Защо решихте да участвате в Местни избори 2023 с листата на МИР – Ботевград?
- Реших да участвам в листата на МИР, тъй като направеното дотук, ми показва, че се работи правилно в Общината. Хората винаги сме недоволни, който и да управлява, но на мен ми харесва това, което виждам, сравнявайки го с картината, която видях преди 19 години, когато дойдох в България. Разликата е огромна от първия път, в който стъпих в Ботевград, с това, което виждам днес. Това ми върна надеждата, че промените наистина могат да се осъществяват и не са само на думи. За мен г-н Гавалюгов е доказал, че е кмет, който може да управлява тази община по начин, по който да върви напред и да се развива.
◼️Какво бихте искали да се подобри в община Ботевград?
- Това, което бих искала да се подобри в община Ботевград, е свързано с мястото, на което аз живея - Врачеш. Като най-голямото село в нашата община, мисля, че селото се нуждае от повече сигурност и увеличаване броя на камерите. Също така ремонт на мостовете и реките и решаване на проблема с честото прекъсване на тока. За Ботевград смятам, че трябва да бъде завършен ремонтът на болницата и да бъде направен един обществен паркинг, тъй като това създава трудности в града.
◼️С какво се гордеете най-много в живота си?
- Гордея се с това, че взех решение да остана да живея в България, въпреки че са ме питали защо не се върна в Гърция. Гордея се с всичко, което съм постигнала досега, със семейството, което съм създала, имам две прекрасни деца. Щастлива съм, когато хората ми гласуват доверие да им помогна и неведнъж съм се включвала в благотворителни кампании.
◼️В коя сфера от обществено-икономическия живот на Общината бихте били най-полезен, ако бъдете избран и защо?
- Смятам че бих била полезна в сферата на туризма, тъй като владея няколко езика (б.р български, гръцки, руски и английски), както и в други, свързани със социални дейности и култура.
◼️Защо избрахте община Ботевград за Ваше местоживеене?
- Избрах община Ботевград, защото тук срещнах своя съпруг и мога да отглеждам двете си деца в благоприятна среда с добри условия за живот.
Подкрепете Мариа Пехливаниду с бюлетина ✅️63 за партия и преференция ✅️114 за общински съветник!